HABERLER & YAZILAR

BULGURUN BİLİNMEYEN FAYDALARI

bulgurun bilinmeyen faydaları

Bulgur, ev hanımlarının yemeklerde en çok tercih ettiği ürünler arasındadır ve bulgurun bilinmeyen faydaları pek çoktur. Genellikle, ana yemeğin yanına pilav olarak servis edilen bulguru birçok tüketme yöntemi vardır.

Ev hanımları bulguru; Çiğ köftede, içli köftede, bulgur köftesinde, pilavda, dolmanın iç harcında, pırasada, kısırda, çorbada, nohut yemeğinde kısacası bulgur, birçok yemeğin içine konulabildiği gibi ana yemek olarak tüketilebiliyor. Doğanın bize sunduğu bu eşsiz lezzetin birçok tarifi var. Bu yazımızda sizler için bulgurun bilinmeyen faydalarını derledik.

Bulgurun Yararları;

– Bulgur, lifli yiyecekler arasındadır. Liflerin kandaki yağları düşürücü özelliği vardır.

-Yüksek karbonhidrat içerir. Karbonhidratla vücudumuzun enerji kaynaklarıdır. Vücut enerjiye ihtiyaç duyduğunda karbonhidrat kullanır.

-Yüksek karbonhidrat içerdiği için vücudu tok tutmaya yarar.

-İçerdiği B1 vitamini, sinir sistemine ve sindirim sistemine çok faydalıdır.

-Kolesterol içermemesi bulgurun bilinmeyen faydaları arasındadır.

-İçerdiği mineral ve selüloz ile bilinen bulgur besin emilimini arttırır. Mineraller vücudumuzdaki şeker oranını düzenler ve organların düzenli çalışmasına yardımcı olur.

-Kabızlığı önler ve sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur.

-Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.

-İçerdiği demir, çinko, krom ve magnezyum ile emiklere iyi gelir ve kansızlığı engeller.

-İçerdiği folik asit nedeniyle hamilelik dönemindeki kadınlara, bebeğin gelişimini desteklediği için tüketilmesi tavsiye edilir.

-Raf ömrü çok uzundur. Kolay kolay küflenmez veya bozulmaz. Uzun süreli olarak serin ve kuru ortamda tutulmalıdır.

-Safra taşı oluşumuna engel olması bulgurun bilinmeyen faydaları arasındadır.

BULGUR NEREDEN ALINIR?

DİŞLİLER PİRİNÇ her geçen gün siz değerli müşterilerine ve yemek şirketlerine organik olarak üretilen kırmızı mercimek satışı ve sunumu yapmaktadır. Kastamonu Tosya’da bulunan Dişliler Pirinç 40 yılı aşkın süredir müşterilerine ‘Tarladan Sofraya’ sloganıyla kırmızı mercimekyeşil mercimeksarı mercimekakçeltik pirincikırık pirinçbaldo pirinçpilavlık bulgursarıkılçık pirincitosya pirinci, şeker fasulyesiiri fasulye (dermason), siyez bulgurutam buğday unutaşköprü sarımsağıtosya güneşi, eleküstü dişli baldonohutpatlayan mısıresmer pirinçdolmalık pirinççiçek bamya (kuru)aşurelik buğday, barbunya ürünlerinin yanı sıra bir çok tahıl ve buğday ürünlerinin üretimini ve satışını yapmaktadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir